جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان یزد

نماد استان
   
 
  • دو درصد درآمد معادن مناطق محروم به شهرداری ها اختصاص می یابد

   معاون وزیر:

   دو درصد درآمد معادن مناطق محروم به شهرداری ها اختصاص می یابد

   دو درصد درآمد معادن مناطق محروم به شهرداری ها اختصاص می یابد

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح جدید دولت برای حمایت از مناطق دارای معادن گفت: دو درصد از درآمد معادن مناطق محروم به شهرداری های همان منطقه اختصاص می یابد.

   مهدی کرباسیان روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرحهای معدنی شهرستان بافق یزد افزود: این مصوبه قانونی، نقش موثری در زیر ساختها، امور اجتماعی و بهداشتی آن منطقه ایفا خواهد کرد.

   وی در ادامه با بیان اینکه در ایران، بیشتر به استخراج سنگ آهن و دیگر مواد معدنی پرداخته شده و به بخش فرآوری و آزمایشگاهی کمتر توجه شده اظهار کرد: خوشبختانه در این دولت از طرحهای تحقیقاتی و پژوهشی بخش معدن، حمایت کافی و لازم انجام شده است.

   رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران میزان تولید معدن فسفات آکسفوردی بافق را 73 هزار تن بیان کرد و با بیان اینکه این رقم بسیار خوبی است تصریح کرد: در رابطه با خرید و اصلاح ماشین آلات نیز طی بازدیدی که انجام شد همکاری لازم را خواهیم داشت.

   کرباسیان در ادامه با اشاره به طرح پایلوت صنعتی تولید کنسانتره عناصر نادر خاکی در بافق گفت: در حالی سنگ آهن هر تن 40 دلار به کشورهای خارجی فروخته می شود که هر کیلوگرم عناصر نادر خاکی تا یکهزار و 200 دلار قابل فروش است.

   یزد با 275 معدن فعال، دومین استان معدنی کشور است.

   این استان دارای 2/2 میلیارد تن ذخیره قطعی معادن و تولید کننده 51 درصد سنگ آهن کشور است

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,759,608
تعداد بازدید امروز : 150
آخرین به روزرسانی : 11:35  1398/04/24