جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان یزد

نماد استان
   
 
  • تولیدات یزد به 93 کشور جهان صادر می شود

   تولیدات یزد به 93 کشور جهان صادر می شود

   تولیدات یزد به 93 کشور جهان صادر می شود

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت یزد گفت: بیش از 800 نوع کالا در استان یزد تولید می شود که تاکنون 407 قلم کالای آن به 93 کشور دنیا صادره شده است.

   محمدرضا علمدار یزدی با بیان اینکه هم اکنون 335 هزار نفر در این استان مشغول بکار هستند گفت: از این تعداد 236 هزار نفر یعنی حدود 70درصد در بخش صنعت، معدن و خدمات مشغول بکار هستند .

   وی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون(براساس پروانه های بهره برداری صادر شده ) به ازای هر 1.6 روز یک راه اندازی جدید صنعتی و به ازای هر روز 36 نفر اشتغال در بخش صنعت، معدن و خدمات در استان ایجاد شده است.

   وی با بیان اینکه بر اساس معافیت های گمرکی که هر روز صادر شده روزی هشت میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید صنعتی معدنی در استان در حال انجام است ، تصریح کرد: این اعداد اشتغال و سرمایه گذاری نشانگر رفتن به سمت اشتغال های صنایع دانش بنیان ، هایتک ، کم و آبخواه و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و خورشیدی است.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد گفت: یکهزار طرح نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد در استان وجود دارد که تا الان چهار هزار و 800 میلیارد تومان هزینه شده که 3500 میلیارد تومان دیگر که هزینه شود 32 هزار نفر اشتغال جدید فقط در بخش صنعت، معدن و تجارت ایجاد می شود یعنی 70 درصد اشتغال این بخشها به 80 درصد خواهد رسید.

   علمدار یزدی با اشاره به گوشه ای از رتبه های برتر این سازمان افزود: این سازمان سه سال پی در پی در صدور معافیت های گمرکی رتبه اول کشور ، رتبه اول صدور گواهی کشف معدن در سال 96 و نیز رتبه اول صدور پروانه بهره برداری معدن در سال 96 را کسب نموده است که ما حصل این رتبه ها توسط سازمان ، موجب شد سازمان صنعت ,معدن و تجارت استان هم در جشنوار شهید رجایی کشوری و هم در جشنوار شهید رجایی استانی حائز رتبه برتر شود.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ادامه داد: یزد از لحاظ معدن و ذخیره معدنی دومین استان معدنی کشور و از لحاظ تنوع، رتبه اول محسوب می شود و حدود11 هزار نفر اشتغال معدنی و یک میلیارد و 800 میلیون تن ذخیره معدنی در استان دارد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,759,628
تعداد بازدید امروز : 170
آخرین به روزرسانی : 11:35  1398/04/24