جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان یزد

نماد استان
   
 
  • بیش از 800 نوع کالا در استان یزد تولید می شود که 407 قلم آن به 93 کشور دنیا صادر می شود

   بیش از 800 نوع کالا در استان یزد تولید می شود که 407 قلم آن به 93 کشور دنیا صادر می شود

   بیش از 800 نوع کالا در استان یزد تولید می شود که 407 قلم آن به 93 کشور دنیا صادر می شود

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: هم اکنون بیش از 800 نوع کالا در این استان تولید می شود که 407 قلم آن به 93 کشور دنیا صادر می شود

   محمدرضا علمدار یزدی با بیان اینکه یکی از رسالتهای وزارت صمت توجه به ساماندهی نظام توزیع کالاست، گفت : برابر قانون ، این مجموعه می بایست نظارت و حفظ تعادل بهای تولیدات داخلی و کالاهای وارده به کشور و بررسی شرایط تولید و توزیع تا مصرف را انجام دهد که برای تحقق این نوع قانون باید شبکه توزیع موثر و نظام مند کالا ایجاد شود.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ، ابزار رسیدن به شبکه توزیع موثر و نظام مند کالا را وجود واحدهای صنفی کوچک ، فروشگاههای زنجیره ای و هایپر مارکتها و فروشگاهها اینترنتی که در حال تحقق است عنوان کرد.
   علمدار یزدی تصریح کرد: فروشگاههای بزرگ زنجیره ای طبق قانون در نظام صنفی فروشگاهی است که تحت مدیریت متمرکز و با نام تجاری حداقل در 2 فروشگاه به عرضه کالا و خدمات مبادرت کند که متولی آن در استانها سازمان های صمت هستند.
   وی درباره ویژگیهای این فروشگاهها هم گفت: کم کردن حلقه های توزیع ، نظارت بر توزیع کالا ،رساندن اقلام های تنظیم بازار به دست مردم ، جلوگیری از فروش کالاهای غیر استاندارد ، بهبود نسبی ترافیک شهری و حذف مسافرت های درون شهری غیرضروری ، صرفه جویی در مصرف وقت و انرژی ، استفاده از ابزار و روشهای نوین نگهداری ، چیدمان ، حمل و نقل رعایت استانداردهای توزیع کالا همراه با حذف کمترین هزینه و زمان گوشه ای از مشخصات فروشگاههای بزرگ است.
   این مسئول درباره جایگاه کشورمان از سهم فروشگاههای زنجیره ای اظهار داشت: جایگاه ایران در این خصوص بین هفت تا 10درصد اعلام می شود که این رقم در دنیا 50 درصد و در کشورهای پیشرفته صنعتی 80 درصد است که مابه التفاوت این فاصله را در کشور ، صنوف انجام می دهند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,759,649
تعداد بازدید امروز : 191
آخرین به روزرسانی : 11:35  1398/04/24